Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Kolejne podejście do ronda

2018-01-28 20:15:47 (ost. akt: 2018-01-28 20:17:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rondo w Jonkowie wciąż czeka na wykonawcę. Udało się zwiększyć budżet, natomiast firmy zainteresowane wykonaniem zadania mogą się zgłaszać do 8 lutego.

To już kolejne podejście do budowy ronda w Jonkowie. Ma powstać w miejscu skrzyżowania drogi powiatowej z wojewódzką, za przejazdem kolejowym w Wilimowie. W poprzednim przetargu przeznaczono blisko 1 mln 121 tys. zł. Zgłosiły się dwie firmy. Niestety, ich oferta znacznie przekroczyła zaproponowaną kwotę. Firma Strabag z Pruszkowa na realizację inwestycji potrzebowała aż 2 mln 260 tys. zł. Skanska budowę ronda wyceniła nieco niżej — na 2 mln 211 tys. zł.

Teraz udało się wygospodarować nieco więcej pieniędzy, bo na budowę ronda jest 1 mln 468 tys. zł. Firmy mogą zgłaszać oferty do 8 lutego.

— Budowa ronda w Jonkowie jest jednym z pięciu zadań przy okazji inwestycji „Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych”, którą realizujemy wspólnie z gminami Jonkowo i Gietrzwałd — mówi Karolina Kamińska z biura prasowego Urzędu Miasta w Olsztynie. — Olsztyn jest liderem tego projektu, odpowiada za przeprowadzanie postępowań przetargowych, ale nie realizuje wszystkich zadań.

Budowa ronda w Jonkowie to zadanie należące do gminy Jonkowo, która z powodu braku środków finansowych początkowo nie wyłoniła wykonawcy. Gminie udało się jednak zabezpieczyć dodatkowe środki.

pj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages