Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Klub sportowy mówi "Stop dopalaczom. Moim dopalaczem jest sport"

2015-11-02 14:05:18 (ost. akt: 2015-11-02 12:30:24)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki Jonkowo

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Jonkowo oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jonkowie zapraszają do udziału w realizacji projektu "Stop dopalaczom. Moim dopalaczem jest sport". Start akcji w piątek (6.11) w szkole podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie.

Akcja polegać będzie na realizacji przez UKS ASW Jonkowo oraz KMP w Olsztynie cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami nt. zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) przez cały listopad. Swoim zasięgiem obejmie blisko 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez aktywność sportową z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są dopalacze.

W trakcie zajęć przekazane zostaną uczniom informacje m.in. nt. efektów działania dopalaczy, zagrożeń jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą oraz instytucji udzielających pomocy w powyższym zakresie. Jednocześnie akcja ta ma pokazać młodzieży alternatywę dla dopalaczy, jaką jest sport, na przykładzie wschodniej sztuki walki - karate kyokushin. Każdy uczeń i rodzic otrzyma ulotkę informacyjną dotycząca akcji.

Podczas piątkowej inauguracji akcji wystąpią z pokazem karatecy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo.

Źródło: KMP w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages